Kaisumaa OÜ avas 2014. aasta oktoobris Ülemiste keskuses Eestis ainulaadse ja uudse pehmete mänguasjade-kaisuloomade kaupluse. Idee ja kontseptsioon on pärit Kanadast. Meie eesmärgiks on pakkuda rõõmu ja häid emotsioone nii lastele kui täiskasvanutele. Iga soovija saab vastavalt oma nägemusele valmistada endale ise kaisulooma-sõbra, lisades talle vastavalt oma soovile hääle, riided, jalanõud ja aksessuaarid.

Meie soov on äratada kaisuloom ellu. Kaisuloomad meenutavad meile lapsepõlve – truudust ja usaldust, sõprust ja armastust. Kaisuloomad pakuvad alati tröösti ja lohutust. Pakume nii väikestele kui ka suurtele võimalust teha oma kaisuloom ise – just selline nagu meeldib. Pane talle koos suudlusega sisse süda, sest südameta ei sünni keegi ja kallista teda kõvasti.  Soovi korral saab lisada talle sobiva häälmooduli ja riietada vastavalt sinu soovile.

 Kaisuloomad Kaisumaalt.

Kaisuloom ei ole lihtsalt tavaline mänguasi, mis koos ülejäänud omasugustega kusagil kapi otsas tolmu kogub. Kaisuloom on lapse esimene kokkupuude hoolimise ja vastutusega. Kaisuloom etendab väikese inimese elus palju laiemat pedagoogilist rolli, kui tihti arvatakse. Miks muidu on kaisuloomade kultuur juba sajandite pikkune - me kõik suudame meenutada oma esimesi kaisuloomi, nende nimesid ja sedagi, mismoodi nad meie ellu jõudsid.

Aga kaisuloomal võib olla ka hing ja tal võib olla hääl. Tere tulemast Kaisumaale, kust saab alguse lapse ning kaisulooma emotsionaalne suhe!

Kaisumaa kontseptsioon on väga lihtne. Siin saab iga laps oma kaisulooma ise teha. Ta valib oma uue sõbra väljanägemise, lisab sellele nii füüsilise kui hingelise sisu ning annab talle hääle. Seejärel paneb ta oma kaisulooma riidesse, kirjutab talle sünnitunnistuse ning viib endaga kaasa. Kaisulooma riietamine on koht, kus tuleb mängu pedagoogiline aspekt. Looma eest hoolitsedes ning teda näiteks pidžaamasse riietades kopeerib laps tegevusi, mida ta on harjunud oma vanemaid endaga tegemas nägema. Kaisulooma riietades õpib laps hoolitsema iseenda eest. 

Kaisumaa rõivavalikus on praktiliselt kõik riided kaisuloomadele, mida me inimeste elust teame, alates kostüümidest kuni aluspesu ja aksessuaarideni välja.

Meie kaisuloomad räägivad! Hääle saab laps või lapsevanem ise loomale lisada. Kuni 22 sekundit mahutavasse häälesalvestisse saab lapsevanem laulda näiteks unelaulu. Nii on emme või issi hääl armsa kaisulooma kaudu lapsega koos ka siis, kui maimuke vanaema hoolitseda on jäetud. Meie kaisuloomade häält saab muuta kasvõi iga päev! 

Iga laps leiab Kaisumaalt parima kaaslase, kelle eest hoolitseda. Enne oma parima sõbra leidmist peab laps ise tundmusele jõudma, milline see tema sõber täpselt olema hakkab. Kuna see on tema noore elu üks esimesi suuri otsuseid, soovitame Kaisumaal lapsele rahulikult aega anda.  

Tulge meile külla Ülemiste keskusesse või külastage meie e-poodi aadressil www.kaisumaa.eu! Meie kaisuloomad aitavad teie lapsel õppida hoolima - nii oma parimast sõbrast kui iseendast.